Marathon 2013

Preliminära resultat Österlen Marathon 2013

Namn Klubb Nummer Tid
1. Henry Churchill Löpare utan gränser 89 2:53:24
2. Sebastian Björklund 217 2:54:52
3. Erik Dahl Malmö Gerillalöpare 59 3:00:25
4. Tomas Eriksson 238 3:09:18
5. Ola Cedergren Åhus FIK 115 3:12:00
6. Niklas Lundh Sk Graal 186 3:14:11
7. Erik Wendel 63 3:15:59
8. Josefin Larsson 135 3:15:59
9. Peter Karlström 201 3:16:57
10. Claus Eberhardt Ella Bitches RC 51 3:17:57
11. Victor Carlsson Malmö Gerillalöpare 243 3:17:57
12. Johan Reberg Högby IF 126 3:21:13
13. Gert Gustavsson Team Blekinge LF 78 3:24:53
14. Linda Jerrewing FK Studenterna 148 3:25:20
15. Daniel Ljungdahl 53 3:27:01
16. Mikael Svanberg 180 3:27:37
17. Pär Sikö Team Create 209 3:28:46
18. Claes Lennartsson IK Pallas 49 3:29:23
19. Adam Svensson Malmö Gerillalöpare 2 3:29:27
20. Måns Renntun Malmö Gerillalöpare 181 3:29:40
21. Mats Bergenhorn Lunds Löpare 174 3:29:44
22. Antonio Navarro 040.se 34 3:32:01
23. Mattias Forsell 176 3:32:22
24. Tobias Jonson 236 3:32:25
25. tobias holmqvist 235 3:33:56
26. Pernilla Olsson 197 3:33:58
27. Helena Hallgren Simlångsdalens IF 86 3:36:01
28. Anton Svensson Kalvsvik Cowboys 33 3:39:13
29. Fredrik Zetterblom 77 3:40:06
30. Mads Lauritzen Heleneholms IF Tri team 155 3:40:36
31. Johan Nordgren 123 3:41:56
32. Jesper Frisk 109 3:41:57
33. Robert Karlsen Lunds Löpare 213 3:42:26
34. Jens Lindblom Lunds löpare 108 3:43:09
35. Anna Isaksson 28 3:44:07
36. Fredrik Persson Triathlon syd 75 3:44:11
37. Jonathan Bucht Feministiskt initiativ 134 3:45:27
38. Anders Svensson 17 3:47:40
39. Johanna Härwell Eslövs FK 128 3:48:04
40. Philip Ekelund 206 3:49:06
41. Per Lönn Västra Hamnen Fondkommission 194 3:49:37
42. Tony Hellborg 239 3:50:04
43. Anders Holmberg Tetra Pak IF 13 3:50:12
44. Diana Kämpe 55 3:50:17
45. Daniel Agardh 50 3:51:02
46. Benjamin Lindahl 35 3:51:28
47. Andreas Lagström 23 3:51:36
48. Jens Sjölander Lonesome Runners 1 3:52:09
49. Jessica Andersson Ok Gisle 111 3:52:56
50. Erik Löfberg Energida 62 3:52:57
51. Tim Resch 231 3:53:17
52. Stefan Lagerblad Friskis & Svettis falkenberg 222 3:53:20
53. Håkan Sundewall 95 3:53:28
54. Martin Anderberg 169 3:53:33
55. Tanja Björck 227 3:53:34
56. Peter Liljenfors 202 3:53:34
57. Martin Wetterhorn Outdoor Fitness 172 3:53:51
58. Charlotte Langer Kópenhamn 44 3:54:02
59. Peter Bergström Handelsbankens IF 199 3:55:39
60. Per Kvist Kustjoggarna / Trelleborg 193 3:56:25
61. Karl Dannestam Grönklittorna 138 3:56:26
62. Jan-olof Svensson Falkenbergs RR 103 3:56:29
63. Johan Andersson Falkenbergs simklubb 121 3:56:33
64. André Möller 20 3:57:16
65. Rickard Näsström Lonesome Runners 211 3:58:35
66. Timo Marjomäki Häjyt 233 3:58:42
67. Martin Andersson Kustjoggarna / Trelleborg 170 3:59:06
68. André Bergqvist 19 3:59:09
69. Henrik Persson 136 3:59:49
70. Alec Golstrand Lonesume Runners 151 3:59:49
71. Silvio Cannava IF Linnéa 58 3:59:55
72. Maria Thomsen IF Linnéa 166 3:59:55
73. Frederick Schmidt Team Shou 69 4:00:17
74. Magnus Härwell Eslövs FK 156 4:00:40
75. Martin Karlsson Lunds Löpare 171 4:00:51
76. Jakob Waller Simrishamns Karateklubb 100 4:00:56
77. Viktor Nordblom 244 4:01:01
78. Ross Nugent 215 4:01:03
79. Agnes Sandström Cirkus Sandström 22 4:02:11
80. Ann-Sofie Forsmark Ok Djerf/ Runnerslove 25 4:02:47
81. Harri Paananen Endurance Ultrarunning Team Finland 84 4:02:49
82. Mats Liljegren Team Skavsåret IF 175 4:02:51
83. Marcus Waller Simrishamns Karateklubb 163 4:03:25
84. Love Bergquist Ful(L)a Ankungen 154 4:03:46
85. Alexander Westlund 8 4:05:06
86. Zoltan Michis Lund 247 4:05:17
87. Erik Kasselstrand PwC 61 4:05:42
88. Margareta Warstedt 88 4:06:10
89. Torbjörn Andersson Tetra Pak IF / Kävlinge RC 240 4:06:30
90. Katarina Hansson Lunds Lasaretts If 139 4:07:13
91. Anders Marling Tetra Pak IF 14 4:07:20
92. Jan-Erik Ramström Stockholm Långdistans Klubb 102 4:07:21
93. Mathias Lindqvist Halmstadtriathleterna 173 4:07:38
94. Mari Nilsson 164 4:08:06
95. Joakim Bengtsson 117 4:08:27
96. Gustav Knutsson Simris Alg 81 4:08:33
97. Margareta Borring 98 4:08:39
98. Alexander Jamhour Apladalens LK 7 4:08:40
99. Jens Larsson 107 4:09:01
100. Petra Örlegård Heleneholms TriTeam 205 4:09:24
101. Tobias Palm 237 4:10:06
102. Fredrik Goa Heleneholm if triteam 70 4:10:47
103. Herman Nilsson Hammars backars badminton klubb 90 4:11:09
104. Pontus Johnsson Verktygsfirma Tage Persson ab 208 4:11:12
105. Lisa Eneroth 152 4:11:19
106. Fredrik Ohlsson Team LSE 74 4:12:30
107. Johan Ohlsson 125 4:13:52
108. Oskar Olofsson 190 4:14:20
109. Tommy Arnesson 143 4:14:22
110. Kerstin Karlsson 141 4:16:07
111. PO Nilsson MIO Ystad 29 4:16:33
112. Torbjörn Sjölander Örebro AIK 241 4:16:33
113. Björn Folbert 37 4:16:41
114. Rafael Waters Uppsala löparklubb 67 4:17:11
115. Ellen olsson Näckrosorna 57 4:17:47
116. Marcus Davidsson 159 4:18:41
117. Helena Faktus Crisp Team 26 4:18:50
118. Katarina Sülau 140 4:19:21
119. Hans Forsström IK NocOut.se 83 4:19:21
120. Lars Hektor 45 4:19:34
121. Sandra Borglin Ik Vinco 216 4:19:46
122. Anna Hull Ystad IF 226 4:19:46
123. Mattias Olsson 178 4:20:49
124. Lotta Thörn 153 4:21:11
125. Bernt Hedlund SLDK 36 4:21:50
126. Rikard Nilsson 212 4:22:35
127. Pia Lasson Sjöbo Simsällskap 207 4:24:47
128. Thomas Olsson Lönashult GoIF 230 4:25:03
129. Johan Wallquist Sjöbo simsällskap 127 4:26:29
130. Johan Alexandersson BDYK 120 4:26:49
131. Seppo Langer Köbenhamn 218 4:27:06
132. Pernilla Agardh 195 4:27:09
133. Chakib Awad Team Shou 214 4:27:41
134. Christoffer Widahl 79 4:27:42
135. Jonas Larsen HKSK 131 4:27:48
136. Fredrik Lähnn Team Lähnn 72 4:29:49
137. Christian Adler 40 4:30:59
138. Maria Gomez 94 4:31:15
139. Alexander Andersson Grönklittorna 5 4:31:17
140. Michael Thydell SLDK 179 4:31:46
141. Tobias Andersson Brösarps IF 234 4:32:13
142. Eva Skog 65 4:32:30
143. Anders Sjölander 16 4:32:31
144. Marcus Regnander Vegan Runners 162 4:33:14
145. Karin Lagerblad Falkenberg roadrunners 137 4:34:54
146. Christian Halberg 47 4:34:55
147. jimmy calden ystad 113 4:36:07
148. Charlotte Westerstad 188 4:38:08
149. Burhan Kesapli 38 4:38:22
150. Naiti del Sante 183 4:38:41
151. Johan Nygren 124 4:40:01
152. Anders Ganslandt Team Lilla Beddinge 10 4:40:03
153. Petra Forsman 204 4:40:54
154. Tina N Mörnstam 106 4:41:41
155. Fredrik Hellborg Outdoor Fitness 71 4:41:46
156. Frida Kristensson Outdoor Fitness 68 4:41:46
157. Susanne Harke Söderberg Heleneholms IF 225 4:41:46
158. Anders Gärdsmark 11 4:42:20
159. Rebecca Hegyessy Team Sulerud 210 4:43:28
160. Henrik Aasb¯ Rindal IL 87 4:43:30
161. Linda Hedin Liljegren 147 4:43:30
162. Joakim Gustavsson Nordic Military Training 118 4:46:01
163. Pernille Lundahl Scharff Nordic Military Training 198 4:46:02
164. Magnus Lind 157 4:48:56
165. Anette Nilsson Eastsoft 24 4:51:45
166. Annelie Assarsson Eastsoft 31 4:51:46
167. Eva-Lotta Månsson Body Control Knislinge 66 4:55:24
168. Agneta Roos 4 4:57:04
169. Roy Franzén TNJ 200 4:57:36
170. Polievthimos Georgiadis 189 4:58:10
171. Joakim Wirén Åkesson 119 4:59:05
172. Gunnar Nilsson Uppsala LK 80 4:59:21
173. Malin Olsson 158 4:59:26
174. Jennie Andersson 105 5:00:52
175. Jessica Alfelt 110 5:01:45
176. Lina Andersson 145 5:02:05
177. Cecilia Johansson Nordic Military Training 42 5:02:05
178. Jacob Ravn Jacob Ravn Design AB 99 5:02:37
179. Anne Marjomäki Häjyt 30 5:09:21
180. Zingo Andersen IK Jogg 246 5:09:34
181. Timo Hyvönen Wihan kilometrit 232 5:15:44
182. Caroline Bergqvist Lundgrens Bil 248 5:17:50
183. Carl-Henrik Bergqvist Lundgrens Bil 249 5:33:14
184. Ing-Britt Björklund 97 5:33:19
185. Maria Björklund Jönsson 165 5:33:19
186. Anders Hansson 12 5:36:55
187. Jan-Stefan Karlsson 104 5:36:56
188. Stefan Samuelsson the gax ultramarathons 224 5:48:53