Halvmarathon 2013

Preliminära resultat Österlen Halvmarathon 2013

Namn Klubb Nummer Tid
1. Claes Hydvall Högby IF 1039 1:26:14
2. Gloria Vinstedt 1066 1:26:20
3. Ida Gudmundson FK Studenterna 1084 1:26:20
4. Pontus Östlund FK Studenterna 1190 1:26:43
5. Lennart Lindrud Lunds Löpare 1128 1:27:45
6. Gunnar Öhrwall 1069 1:28:03
7. Emma Berg Heleneholms IF 5010 1:29:45
8. Joakim Petersson Väsby Triathlon 1100 1:35:18
9. Henrik Byström B4L – Body 4 Life 1078 1:35:25
10. Jesper Samuelsson 1096 1:37:32
11. Peder Enoksson 1180 1:38:00
12. Jonas Braendgaard Nielsen 1110 1:39:15
13. Henrik Svensson  Kalvsvik Cowboys 5009 1:40:32
14. Liselotte Håkansson Ryssbergets IK 1080 1:41:08
15. Gunnar Björnsson 1229 1:41:10
16. Lars Persson 1122 1:41:15
17. Tomas Nilsson Jayway 1216 1:41:31
18. Henrik Dahl Enskede Gård 1079 1:42:00
19. Johan Ragnar Advokatfirman Vinge 1106 1:42:53
20. Nicklas Bardh 5011 1:43:24
21. Conny Svensson Halmstadtriathleterna 5007 1:43:37
22. Martin Wanegårdh 1157 1:43:37
23. Alicia Saavedra 1003 1:44:50
24. maria hammarling Hallands nation 1152 1:44:56
25. Fredrik leufstedt 1061 1:45:27
26. Freja Hagsund 1063 1:45:35
27. Andreas Holmqvist 1011 1:45:36
28. Annika Lidbeck 1025 1:45:36
29. Anders Cedergren Simris 1123 1:46:23
30. Roger Nilsson Häljarp 1194 1:46:30
31. Staffan Seger 1206 1:46:34
32. Oskar Fexner 5008 1:46:38
33. Patrik Sjöstrand Vianor 1178 1:46:47
34. Ulf Knutsson 1220 1:46:47
35. Ola Andersson 1174 1:47:06
36. Krister Svantesson 1121 1:47:16
37. Magnus Strand Söderåsens FK 1143 1:47:32
38. Tora Hagsund 1218 1:48:04
39. Mikael Angelin TVKIK 1165 1:48:28
40. Måns Gustafsson 1172 1:48:47
41. Lis Örnhed 1145 1:48:47
42. Amanda Rosell 1006 1:49:03
43. Carsten Nilsson 1033 1:49:35
44. Amanda Ranch 1005 1:49:40
45. Davide 1046 1:49:46
46. Kalle Albjär Värnhems Glada Motionärer 1114 1:50:30
47. Tomas Zezula 1217 1:50:45
48. Calle Hammer Radio Active 1029 1:50:47
49. Eva Svantesson 1058 1:51:04
50. Jakob Mosesson 1087 1:51:08
51. Erik Sundström Årstadals löpning och folkdansgille 1054 1:51:11
52. Alexandra Lindgren 1002 1:51:14
53. David Tufvesson 1045 1:51:25
54. Maria Cosnier 1151 1:51:26
55. Ulf Håkansson 1219 1:51:46
56. Jenny Wanegårdh 1094 1:51:53
57. Richard Toth Lunds löpare 1193 1:51:54
58. Jacob Tidala Kungsholmen 1085 1:51:55
59. Ylva Werlinder Feministiskt initiativ 1225 1:52:03
60. Camilla Andén Lunds Löpare 1030 1:52:04
61. Kjell Nilsson Lunds Lasarett IF 1038 1:52:05
62. Magnus Löf 1141 1:52:29
63. Niklas Bergquist MOD Mer Organdonation 184 1:52:58
64. Marika Bergheim Helsingborg Running Club 1016 1:53:11
65. Therese Wahlgren Simlångsdalens IF 1213 1:53:37
66. Anders Lierud 1008 1:53:49
67. Malena Ranch Uppsala Löparklubb 5004 1:53:50
68. Anna Espersson Lunds Lasaretts Idrottsförening 1015 1:53:53
69. Nicklas Olsson 1155 1:54:08
70. Magnus Persson Löpande smeder, Ella 1142 1:54:11
71. Mattias Olsson VBH Motionsförening 1162 1:54:11
72. Petter Bengtsson Pumpan IF 1187 1:54:35
73. Per Jarvi Pumpan IF 1182 1:54:35
74. Johan Altenstam 1102 1:55:09
75. Jörgen Hallgren 1112 1:55:33
76. Lina Hedman 1129 1:55:38
77. Daniel Larsson 1041 1:55:41
78. Daniel Sykes 1043 1:55:50
79. Teresa Svarvell 1212 1:56:22
80. Jenny Bolander 1073 1:56:27
81. Therese Holmetz 1086 1:56:27
82. Frida Klefbohm 1064 1:56:28
83. Annika Nilsson Helsunt i Simrishamn 1026 1:56:41
84. Axel Sjöberg 1027 1:56:45
85. Johan Sjöberg 1107 1:56:51
86. Lotta Karlsson Ryssbergets IK 1001 1:57:13
87. Linnéa Kallhed Advokatfirman Vinge 1134 1:57:53
88. Jennifer Lachowiec 1090 1:57:58
89. pontus carlberg 1189 1:58:06
90. Jessica Ottosson 1097 1:58:32
91. Martina Strandberg 1158 1:58:34
92. Tom Strandberg. Falkenberg CK 1215 1:58:38
93. Viktoria Carlsson Pinnekulla road runners 1223 1:58:39
94. Mikael Carlsson Pinnekulla road runners 1167 1:58:40
95. Fredrik Månsson Simrishamn 5005 1:58:56
96. Pernilla Lindström 1185 1:59:03
97. Lars Widmark Anundsjö IF 1125 1:59:40
98. Linnea Siljesvärd 1135 1:59:41
99. Anders Wemmert 1009 1:59:45
100. Martin Jältås 1156 1:59:49
101. Ann-Sofie Martinez Riqué Kustjoggarna Trelleborg 1099 1:59:56
102. Mikael Aspegren Österlens schackvänner 1166 2:00:31
103. Elin Larsson 1047 2:01:12
104. Hanna Palmgren 1071 2:01:14
105. Jon Waltersson Lonesome Runners 1109 2:01:31
106. Pernilla Blixt 1184 2:02:22
107. Stefan Olsson 1210 2:03:27
108. Annie Eriksson CrispTeam 5013 2:03:37
109. Hanna Larsson Sankt Olof 1070 2:03:53
110. Sabina Nilsson 1196 2:03:54
111. Stefan Evergren 1207 2:04:00
112. Greger Linde 1067 2:04:01
113. Sofia Ljungstrand Advokatfirman Vinge 1204 2:04:16
114. jan holst MKK 1088 2:04:52
115. Andreas Åberg Ninja runners 1012 2:04:57
116. Peter Doverholm 1186 2:05:06
117. Helena Kubicek Boye 1075 2:05:06
118. Emil Bernhoff 1050 2:05:14
119. Carl Fahleryd 1031 2:05:19
120. Catarina Danielsson 1034 2:05:31
121. Paula Banck Team Knut 1179 2:05:51
122. Lisette Banck Team Knut 1137 2:05:52
123. Catharina Henriksson 1035 2:05:56
124. Malin Doverholm Coach K Runners 1144 2:06:31
125. Evelina Landroth Yuppie Ski Club 5003 2:06:40
126. Linnea Tell 1136 2:06:57
127. Kattis Franzén 1119 2:07:15
128. Fredrik Berg 1060 2:07:31
129. Kalle Andersson 5006 2:07:52
130. Christian Ahsberger 5002 2:08:20
131. Camilla Eriksson Alnö Race Team 1191 2:08:27
132. Katarina Lindbäck Lunds Lasaretts IF 1118 2:08:49
133. Åke Dahllöf Runday IF 1226 2:09:00
134. Emma Holmbro Runday IF 1052 2:09:00
135. Jenny Svensson Björnstorps IF 1093 2:09:11
136. Benny Nielsen Gastronauterna 1028 2:09:39
137. Per Hillbur 1181 2:10:08
138. Michael Andersson 1163 2:10:15
139. Ola Rehnström Malmö OK 5012 2:10:20
140. Mikael Johannesson 1168 2:10:20
141. Erika Svahn Systrarna Svahns BLK 1055 2:10:53
142. Maria Bengtsson 1150 2:11:24
143. Daniel Lindenberg 1042 2:11:33
144. Emma Greiff 1051 2:12:16
145. Kim Ottosson 1120 2:12:18
146. Mats Tallving Solbyn Runners 1161 2:12:49
147. Marie Nilsson 1082 2:13:21
148. Pia Tallving Solbyn Runners 1188 2:13:39
149. Christian Söborg Ingvarsson CSI Bygg&allservice 1037 2:14:10
150. gunilla sunhede Nordic Military Training 1068 2:14:15
151. Jörgen Nilsson Spjutstorps IF 1113 2:14:25
152. Sofia Hegardt Lunds Lasaretts IF (LLIF) 1203 2:14:33
153. David Hegardt 1044 2:14:33
154. Emelie Lindström 1049 2:14:35
155. Katarina Beremark 1115 2:14:41
156. Sara Nilsson Ystad 1198 2:14:54
157. Niklas Hagman 1230 2:14:55
158. Tina Henriksson 1214 2:14:59
159. okänd 5014 2:15:00
160. Anita Andersson 1014 2:15:00
161. Jouni Pirilä 1111 2:15:02
162. Margareta Björkander 1148 2:15:58
163. helena sjöberg 1076 2:15:58
164. My Assarsson 1170 2:16:13
165. Roger Thell 1007 2:16:16
166. Maria Hultzén 1153 2:16:50
167. Stefan Nilsson Tomelilla 1209 2:17:04
168. Hanna Sülau 1072 2:18:13
169. Anne Kristiansson PwC 1021 2:18:49
170. Sari Dahlqvist Body Control Nature 1199 2:18:51
171. Anna Olofsson 1017 2:18:56
172. viktor flygare team flygare 1222 2:19:36
173. Johanna Flygare Team Flygare 1108 2:19:36
174. Stefan Lamme 1208 2:19:44
175. Sara Axman Österlens Kraft 1197 2:23:22
176. Lena Örnberg Lonesome Runners 1127 2:23:25
177. Ola Örnberg Lonesome Runners 1176 2:23:25
178. Jenny Månsson 1092 2:23:26
179. Michal Berg 1164 2:24:05
180. My Marling 1171 2:24:30
181. Ulrika Hedlund 1221 2:27:16
182. Viveca Krook 1224 2:27:42
183. Simonetta Damm ”HäppHäpp” 1202 2:28:48
184. Gitta Åberg 1065 2:28:48
185. Jenny karlsson 1091 2:28:56
186. Annika Olsson 1040 2:29:33
187. Eva Ledin 1057 2:29:44
188. Fredrik Lundberg 1062 2:31:11
189. Maria Lundberg 1154 2:31:11
190. Andrea Svahn Systrarna Svahns BLK 1010 2:31:23
191. Anneli Olsson 1022 2:34:15
192. Louise Englund 1138 2:34:15
193. Amanda Book 1004 2:34:41
194. Åsa Blomberg 1227 2:34:41
195. Heléne öhman 1077 2:35:11
196. Matilda Karlsson Väsby SS Triathlon 1159 2:37:35
197. Anne Brolén Väsby SS Triathlon 1020 2:37:35
198. Wanja Strid 1205 2:39:03
199. Anna Jansson 1146 2:39:04
200. Teddy Andersson Ninja runners 1211 2:39:17
201. Åsa Hellström 1228 2:39:36
202. Emma Sylvan 1053 2:41:54
203. Ludvig Sylvan 1140 2:41:55
204. Katarina karlsson 1116 2:51:40
205. Hjalmar Handstedt 1081 2:54:27
206. Elin Ragnarsson 56 2:59:01